Stanąć za sterami własnego życia

Los bywa nieprzewidywalny i potrafi pisać o wiele bardziej zaskakujące scenariusze, niż uznane osobistości z branży filmowej

Los bywa nieprzewidywalny i potrafi pisać o wiele bardziej zaskakujące scenariusze, niż uznane osobistości z branży filmowej. Sprawia, że niepozorne miejsca mogą stać się scenerią nieprawdopodobnych przygód, a przypadkowo nawiązane znajomości przyjaźniami na całe życie, a niekiedy nawet wielkimi miłościami. Zsyła mniejsze i większe przeszkody, ale nierzadko są to wyzwania, których podjęcie ogromnie się opłaca i owocuje wzmocnieniem siły charakteru i nabraniem cennego doświadczenia. Znakomicie przekonała się o tym Beata, główna bohaterka książki pod tytułem Spełniony sen autorstwa Izabelli Frączyk.

Podróż pełna niespodzianek

Beata staje przed koniecznością zmierzenia się z konsekwencjami podjętej decyzji. Zmierza do Częstochowy, gdzie ma zacząć układać sobie życie na nowo, jednocześnie opiekując się swoją ciotką w podeszłym wieku. Jak to często bywa w takich przypadkach, nic nie idzie zgodnie z planem i w trakcie jednego z postojów, który odbyła na stacji benzynowej, nawiązuje nieco zaskakujące znajomości. Gdy wreszcie dociera na miejsce okazuje się, że ciotka, do której Beata nigdy nie pałała wielką sympatią, stała się jeszcze bardziej złośliwa, zgorzkniała i trudna w kontaktach. Jakby tego było mało, kobieta zdaje sobie sprawę z tego, że na stacji benzynowej, na której tankowała, zostawiła swój portfel. Zdenerwowana tym pasmem porażek bez namysłu wsiada do wozu i wraca na miejsce, a krótko po tym, bez szczegółowego rozważania wszystkich za i przeciw, przyjmuje ofertę pracy. To dla niej punkt zwrotny. Czy postąpiła słusznie? I czy uda jej się odnaleźć w nowym otoczeniu, towarzystwie i w obliczu nowych wyzwań?

Odważyć się żyć na własnych zasadach

Spełniony sen to wciągająca lektura, która przykuwa uwagę swoją ciekawie poprowadzoną fabułą i w poruszający, a jednocześnie pełen humoru sposób opowiada o walce o własne marzenia i poszukiwaniu odpowiedniego miejsca na Ziemi. Wyraziści bohaterowie wzbudzają sympatię, a z ich problemami bardzo łatwo jest się utożsamić. To inspiracja do chwytania życia we własne ręce.

Izabela Frączyk, autorka, to popularna polska pisarka, która specjalizuje się w literaturze kobiecej i obyczajowej. Z wykształcenia ekonomistka, zawodowo przez wiele lat zajmowała się organizacją działów sprzedaży i zarządzaniem w międzynarodowych korporacjach. Z powodzeniem łączy ścisły umysł z lekkim piórem i zamiłowaniem do pisarstwa. Wśród wydanych przez nią pozycji znajdują się między innymi: “Do trzech razy sztuka”, “Jedną nogą w niebie”, “Koncert cudzych życzeń”, czy “Kobiety z odzysku”.

People obraz autorstwa freepik - www.freepik.com